VZÓR

VZÓR

Marka VZÓR stawia sobie za cel uczynienie klasyków polskiego wzornictwa integralną częścią nowoczesnych przestrzeni poprzez wizjonerską misję przywracania do życia projektów mebli z lat 50. i 60.

Flagowym produktem marki VZÓR jest ikoniczny Fotel RM58. Projekt, który przez pół wieku pozostawał niezrealizowany, od 1958 roku do 2012 roku, zanim Jakub Sobiepanek, współzałożyciel marki, nie postanowił przywrócić go do życia. To dzieło, odkryte przez Profesor Krystynę Łuczak-Surówkę, stało się nie tylko punktem wykładów na warszawskiej ASP, ale także symbolem polskiego designu.

Warto zauważyć, że produkty marki VZÓR to nie tylko meble – to również element historii zapisanej w muzeach oraz obecność w filmach z epoki, które świadczą o ich ikoniczności. Pytani o datę ich powstania, niewielu potrafiłoby precyzyjnie wskazać lata 50-te czy 60-te, co dowodzi ponadczasowości ich formy. Marka VZÓR nadaje tym projektom nowe życie, dając im szansę konkurowania z najwyższym światowym wzornictwem, którego w swoich pierwotnych latach nie miały okazji osiągnąć. To właśnie ta misja czyni markę VZÓR prawdziwym strażnikiem dziedzictwa polskiego wzornictwa i inspiracją dla współczesnych projektantów.

Zalety Sof i kanap od MK Inspiracje


Salon jest najważniejszym pomieszczeniem w domu dlatego wybierając do niego meble, warto postawić na jakość premium i design, który będzie cieszył przez lata. W naszym salonie meblowym znajdziesz starannie wyselekcjonowane polskie marki, w których postawiono na najwyższą jakość i elegancki design. Niezależnie od tego, na które meble tapicerowane się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że ich wykonanie i użyte materiały są na najwyższym poziomie.
MK Inspiracje | Polski Design oferuje starannie wyselekcjonowaną gamę produktów pochodzących z najlepszych projektów polskich producentów mebli. Większość naszych produktów jest wykonywana ręcznie, co pozwala nam w pełni wykorzystać naszą indywidualność.
Sofy w naszej ofercie to modele, które nie trafiły do naszego salonu przypadkowo. Wszystkie sofy z funkcją spania i narożniki, które trafiają do naszego sklepu, są wybierane ze względu na ich jakość i niezależny od trendów design.
Sofy modułowe można dopasować do własnych potrzeb i podkreślić indywidualny charakter wnętrza. Nowoczesne sofy narożne stwarzają możliwość spotkań, rozmów lub oglądania programów telewizyjnych. Sofy rozkładane zapewniają gościom wygodne miejsce do spędzenia nocy. Z kolei sofy rozkładane podkreślają luksusową i stylową przestrzeń, zapewniając jednocześnie wygodne miejsce do odpoczynku w ciągu dnia. MK Inspiracje | Polski design znajdziesz je wszystkie.
Aby zapewnić Ci modne sofy, które posłużą Ci przez wiele lat, dbamy o to, abyś wybrał naprawdę dobrą sofę. Dlatego fachowym wsparciem służą nasi doradcy, którzy są ekspertami nie tylko w produkcji i funkcjonalności mebli, ale także w aranżacji wnętrz. Ich doświadczenie pozwala nam oferować profesjonalną poradę na najwyższym poziomie.